Tekst alternatywnyTekst alternatywny

RELACJA Z KARTINGOWYCH MISTRZOSTW CZECH 2013
Dzień dobry!

 

Z radością pragnę poinformować, iż udało mi się wywalczyć tytuł II v-ce mistrza Czech w kategorii ROK Senior. W dniach 28-29 września 2013 na torze kartingowym w Vysokim Mycie rozegrana została ostatnia runda Kartingowych Mistrzostw Czech. Przed rundą miałem 15 punktową przewagę nad czwartym w generalce Otakarem Zenklem. Ostatnie wyścigi sezonu przebiegły po naszej myśli, dzięki czemu cały sezon zwieńczony został 3. miejscem w klasyfikacji generalnej kategorii ROK Senior.

 

Tytuł II v-ce mistrza Czech w kategorii ROK Senior to duży sukces całego zespołu JMP Racing. Po sezonie 2012, gdzie borykaliśmy się z różnego typu problemami, tym razem wszystko szło po naszej myśli, a cztery podia wywalczone w sześciu startach są tego najlepszym dowodem. Pragniemy złożyć podziękowania dla Auto Moto Klubu Gliwice za współfinansowanie naszych startów. Reprezentowanie tego klubu to dla nas powód do dumy i mamy nadzieję, że będziemy mogli odwdzięczyć się Państwu kolejnymi sukcesami w następnych sezonach.

 

W sezonie 2014 wracamy do Polski. Naszym celem będzie walka o mistrzostwo kategorii Super ROK i awans do Finału Światowego ROK Cup, który tradycyjnie rozgrywany jest w połowie października we włoskim Lonato. Wierzę, że dzięki naszej ciężkiej pracy będziemy w stanie zrealizować nasze cele i marzenia.

 

Z wyrazami szacunku

 

 

 

Marek Piechuła

JMP Racing

 


Cześć!

 

 początek sezonu uważam za udany, aczkolwiek zawsze mogłoby być lepiej. Pierwszą rundę – rozegraną na torze Kart Arena Ypsilonka w Chebie – zakończyłem na drugim miejscu, o niecałe 0.5 sekundy rozmijając się ze zwycięstwem w pierwszym z dwóch wyścigów punktowanych. Gdybym to zwycięstwo odniósł, wówczas po zsumowaniu punktów z obu wyścigów również i całe zawody padłyby moim łupem. Ale drugie miejsce i tak super. Szkoda tylko, że z uwagi na niską w tamten weekend frekwencję zawodników nie przyznano punktów do klasyfikacji generalnej. Tym samym prawdziwy początek sezonu miał mieć miejsce 2 tygodnie pózniej – na torze Vysoke Myto.

 

    Tydzień temu 11-12 maja 2013 roku odbyła się druga runda Kartingowych Mistrzostw Czech, tym razem rozegrana na wspomnianym wyżej torze Vysoke Myto. Od początku treningów na to prezentowałem tempo, które pozwalało z optymizmem patrzeć na niedzielne wyścigi, w których zamierzałem walczyć o swoje drugie podium w karierze – tym razem w większej grupie zawodników. Niestety nasze plany pokrzyżowała pogoda, a dokładniej ulewny deszcz w sobotnie popołudnie, przez który sesja kwalifikacyjna odbyła się na mokrej nawierzchni. Brak odpowiednich ustawień na mokrą nawierzchnię poskutkował tym, iż uzyskując najsłabszy czas okrążenia miałem przed sobą ciężkie zadanie na niedzielne wyścigi.

 

    Niedziela zapowiadała się rewelacyjnie, gdyż niedługo przed startem pierwszego wyścigu tor zaczął przesychać. Mając podwozie ustawione na deszcz musieliśmy mocno się streszczać, by wyrobić się na wyścig. O ile większość ustawień zdążyliśmy zmienić, o tyle nie wszystkie – wysokość ramy nad ziemią pozostała taka jak na deszcz. Ruszył wyścig. Szybko przebiłem się do przodu, goniąc grupkę, w której jechał trzeci zawodnik wyścigu. Z kółka na kółko byłem coraz bliżej i czułem, że szanse na podium stale rosną. Niestety nie w pełni suche ustawienia karta spowodowały, że niemożliwe było nawiązanie do tempa z treningów wolnych, a wyścig zakończyłem na szóstym miejscu.

 

    Na drugi wyścig wszystko zostało przygotowane zgodnie z panującymi warunkami atmosferycznymi. Słońce świeciło, asfalt był suchy – wyścig zapowiadał się ciekawie. Moim celem była walka o trzecie miejsce w drugim wyścigu i czwarte w ogólnej klasyfikacji zawodów. Niestety już na pierwszym okrążeniu prawe tylne koło zaczęło tracić powietrze, by po 2 okrążeniach poinformować mnie, że chyba nie dojedziemy tym razem do mety. Zero punktów za drugi wyścig automatycznie oznaczało, iż zawody zakończę na ostatniej pozycji.

 

    Tak wyglądał nasz początek sezonu. Można powiedzieć, że jest lekki niedosyt po Vysokim Mycie. Przez cały weekend do kwalifikacji wszystko wskazywało na to, że będę w stanie stanąć po raz kolejny na podium Mistrzostw Czech, ale tym razem trzeba było przełknąć gorzką pigułkę porażki i jeszcze lepiej przygotować się do następnej rundy.

 

    Przed kolejnymi zawodami mistrzowskimi, które 8-9 czerwca odbędą się na torze Sosnova u Ceske Lipy, czeka nas sporo pracy. Już w nadchodzący weekend wybieramy się na testy, by rozwiązać problemy z ustawieniami ramy związane ze zbyt dużą przyczepnością tyłu, co spowalnia gokarta na wyjściach z wolnych zakrętów. Z kolei 1-2 czerwca na torze Sosnova wezmiemy udział w serialu Karting Cup. Są to zawody niższej rangi, na które wybieramy się, by poznać tor, linie przejazdu, dobrać przełożenia i wstępne ustawienia.

 

    Trzymajcie kciuki. Jestem dumny, że mogę reprezentować Polskę i Auto Moto Klub Gliwice poza granicami naszego kraju.

 

Pozdrawiam w imieniu swoim i całego teamu JMP Racing i zapraszam do obejrzenia galerii z wyścigów poniżej

 

 

Marek Piechuła

 


Z archiwum:
Tekst alternatywnyTekst alternatywny

W niedzielę 7.04.2013 odbył się KJS KATOWICE- ŚWIĘTOCHŁOWICE,

Na pełną fotorelację zapraszamy do galerii autorstwa:
Mirosława Jąkała - www.miroslawjakala.pl

Kopiowanie, przetwarzanie i publikacja bez zgody autora - zabronione!
Galeria do obejrzenia [WEJDŹ DO GALERII]

Tekst alternatywnyTekst alternatywny   W niedzielę 14.10.2012 odbył się WYŚCIG MOTOCROSSOWY na terenie PARKU HANDLOWEGO ARENA w Gliwicach. Pogoda dopisała, zgromadziła się liczna publiczność.

Zgłosiło się 18 zawodników na motorach crossowych oraz 3 na quadach. Ostatecznie w wyścigu wzięło udział 15 zawodników na motorach crossowych, a quady jeździły pokazowo w przerwach między finałami. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy A i B.... Czterech najlepszych z każdej z grupy zakwalifikowało się do wspólnego finału. W finale wzięło udział jednak tylko 7 zawodników, gdyż Błażej Leśków użyczył linki sprzęgła ze swojego motoru swojemu bratu Pawłowi aby umożliwić mu start finale. Paweł nie zawiódł brata i pokładanych w nim nadziei i wygrał finał zawodów. :-) Zwycięzcy zawodów otrzymali bogate nagrody rzeczowe, ufundowane przez firmę INTER-MOTORS. Dla wszystkich uczestników naszych zawodów Inter-Motors udzieli rabatu w wysokości 15-20% na swoje produkty. Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach, pomoc w organizacji wyścigu oraz gratulujemy zwycięzcom.


WYNIKI WYŚCIGU MOTOCROSSOWEGO:

1. Paweł Leśków (nr 43)
2. Dominik Prąg (nr 108)
3. Tomasz Jezierski (nr 164)

GRATULUJEMY!!!
WIĘCEJ ZDJĘĆ Z ZAWODÓW ZNAJDZIESZ W GALERII [WEJDŹ DO GALERII] 
ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO OBEJRZENIA FOTOGALERII Z RAJDU KRZYSZTOFA KRZEMIŃSKIEGO PONIŻEJ: 
WIĘCEJ FILMÓW Z ZAWODÓW NA NASZYM KANALE YOU TUBE...[WEJDZ]


psychiatraKatowice